sobota, 6 października 2012

Premiery! ;d

Premiery książek,które mnie interesują do końca tego roku to :

 1. Harry Potter, komplet wszystkich części w nowych okładkach w twardej oprawie i w pudełku- Co prawda treść ta sama lecz dla fanów sagi Rowling nowe wydanie musi znaleźć się na półce :D


Harry Potter to siedmiotomowy cykl, opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harry'ego Pottera. Autorką powieści jest J.K. Rowling, angielska pisarka, nauczycielka literatury, która stworzyła jedną z najbardziej poczytnych i fascynujących książek dla młodzieży.
Powieść porusza problem uniwersalny. Opowiada o tym, że nawet mała, na pierwszy rzut oka niepozorna istota, może wpłynąć na losy świata i walczyć ze złem. Bohaterem Jest Harry, syn sławnych czarodziejów - Potterów. Od urodzenia był naznaczony piętnem, w postaci blizny na czole.. 
Akcja powieści toczy się w Londynie końca XX wieku oraz w Hogwarcie. 2.Kłamca-Viva l'arte
„Kłamca: Viva l’arte” to samodzielna historia osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym w serii książek przez Jakuba Ćwieka.
Niebiańskie plany ustanowienia bezdomnego mężczyzny prorokiem nowej ery komplikują się, kiedy ten zostaje uprowadzony, a jego anioł stróż ginie. Kto stoi za porwaniem? Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć tytułowy bohater, nordycki bóg Loki. Próby rozwikłania zagadki zaprowadzą go do nowojorskich kanałów, będących siedzibą tajemniczej i przerażającej sekty, oraz do pewnego artysty, który posiadł umiejętność malowania najprawdziwszej prawdy... a za nią płaci się najwyższą cenę.
 3. J.K ROWLING-Trafny Wybór

Rowling dla dorosłych

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o 
 małym miasteczku.
4.Jarosław Grzędowicz-Pan lodowego ogrodu 4

 Na tę chwilę fani czekali długie 3 lata. Trzy lata pytań powtarzanych do znudzenia: kiedy, kiedy, kiedy, kiedy… Niewiele jest na świecie powieści, które w podobny sposób nie poddają się zapomnieniu.
To irytujące, kiedy coś odrywa Cię od lektury dobrej książki, prawda? Zawsze, kiedy musiałem przerywać lekturę PLO, byłem wściekły. To świetna powieść. 
Tomasz Kołodziejczak, autor Dominium Solarnego
Pan Lodowego Ogrodu – finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego „Klubu tfurcuff”, grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za „fantastyczną powieścią dziesięciolecia 2000-2010”.

Mnożąc realizm przez fantastykę, Grzędowicz osiąga efekt jeszcze większego autentyzmu
Jacek Dukaj, autor powieści Lód
Ten cykl to właściwie jeden wielki, literacki popis możliwości kreacji współczesnego pisarza popkulturowego. Faszerowany efektami blockbuster z przesłaniem sprowadzony do postaci książki. Perspektywa opisu zmieniająca się w zależności od tempa akcji, wielotorowa fabuła, słowa kreślące dziwaczny, szalony wręcz obraz rodem z sennych widziadeł Hieronima Boscha. Supertechnologia w bezpardonowym pojedynku z magią. Akcja gna przez świat, który nie jest jedynie płaską dekoracją służącą za tło zmagań herosów. Odkrywamy skomplikowany mechanizm z barierami kulturowymi, obsesjami i pragnieniami, który zachowuje prawo do istnienia i funkcjonowania nawet bez galerii pierwszoplanowych postaci.
To już nie jest tylko forma rozrywki. Jarosław Grzędowicz błyskotliwie udowadnia, że uniwersalnym popowym kodem pisarz może mówić o rzeczach fundamentalnych i prowokować do wyciągania wniosków.
Taki jest Pan Lodowego Ogrodu. Porywająca opowieść o konsekwencjach popełnionych czynów.2 komentarze:

 1. O matko nie miałam pojęcia, że Harry będzie miał nowe okładki! Zamierzałam w przyszłości wymienić moje miękkookładkowe wydania na twarde, a stare dać siostrzenicy ;) Ale teraz nie wiem które z twardych wersji bym chciała :P
  A na PLO czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja posiadam te w twardych w starej wersji i są bardzo fajne,długo się trzymają.Te będą takie same tylko ze zmienionymi okładkami więc zależy które wolisz :D Jeśli teraz bym kupował to chyba wybrałbym te nowe ale i tak kocham moje egzemplarze.Bardzo mi miło że skomentowałaś ten post ponieważ jesteś dopiero drugą osobą która pozostawiła coś po sobie na tym blogu.Już wiem że mogę popracować nad blogiem bo wcześniej nie miałem takich chęci.Już niedługo recenzja Malowanego człowieka i Kłamcy.Zapraszam :D

   Usuń

Zostaw po sobie komentarz,będzie mi bardzo miło ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...